Plovoucí vinylové podlahy potěší snadnou pokládkou

V základě existují čtyři typy vinylových podlah a tyto čtyři typy se odlišují, mimo jiné, svou instalací. Plovoucí neboli zámkové, volně položitelné, celoplošně lepené a samolepící. Plovoucí vinylové podlahy se na rozdíl od lepených nelepí přímo k podkladu a mají daleko větší tloušťku. Jsou tedy znatelně odolnější a snesou i jisté nerovnosti na podkladu. Co se týče konstrukce, v obou případech, lepeném i nelepeném, se jedná o stejný typ vinylu. Plovoucí vinylová podlaha je složena z několika na sobě nalisovaných vrstev, ty se umisťují buď na nosnou desku HDF, stejně jako tomu je u podlah laminátových, nebo jde o celovinylové podlahy, které mají samonosnou desku. Takovou desku tvoří několik vrstev tvrzeného PVC. Tyto vrstvy jsou doplněny o prostřední vrstvu, která disponuje právě zámkovým spojem (pero/drážka). Tento click systém umožňuje spojení vinylových lamel k sobě a zároveň do jednoho celku. Pokud tedy uvažujete nad pořízením plovoucí podlahy, jistě stojí za zvážení vinylové, které díky svým vlastnostem představují ideální volbu. Mezi nejoblíbenější patří ty s korkovou podložkou – měkčí a příjemnější na došlap, hřejivější. Pokud chcete plovoučku instalovat do vlhkých prostor (koupelna, kuchyně), volte ty s voděodolným zámkovým spojem.

Systém uchycení pero a drážka umožňuje skládání lamel tzv. na sucho, ale někdy se k sobě lamely lepí pomocí lepidla. Další obrovskou výhodou plovoucích vinylových podlah je, že je možnost pod ní instalovat akustickou podložku, která snižuje přenos kročejového, strukturálního hluku. Také se díky ní dobře řeší drobné nerovnosti a mezery při pokládce na stávající povrch. Další výhodou plovoucích podlah je jejich velmi rychlá montáž a dle potřeby i demontáž. Demontovanou podlahu se zámkovým spojem, můžete bez obav použít znova. Pro instalaci v koupelně a vlhkých prostorách jsou doporučovány vinylové dílce s voděodolným zámkovým spojem a u některých typů je doporučováno pod podlahu použít vhodnou parozábranu. Důležité také je, kvalitně utěsnit okraje stěn, aby se voda nedostala pod krytinu. Pro tento úkon se používají speciální okrajové a přechodové lišty nebo například silikon.

Důležitá kritéria při výběru plovoucí podlahy

Mezi důležitá kritéria, která je nutno brát v potaz patří třída zátěže a tloušťka nášlapné vrstvy, se kterou přímo úměrně souvisí i tloušťka ochranné PUR vrstvy. Hledáte-li ideální vinylovou podlahu, řiďte se heslem "čím tlustší, tím lepší" a nikdy neuděláte chybu.

Klady a výhody plovoucí vinylové podlahy

Z hlavních výhod vinylové podlahy můžeme zmínit tyto:

BARKOTEX -

Luxusní tapety

Novinka v sortimentu - luxusní tapety od výrobců z Evropy a USA. K dodávce tapet také zajišťujeme odbornou montáž.

BARKOTEX -

Van Gogh

8 nových skladových dekorů v oblíbené kolekci vinylových podlah Designflooring Van Gogh.

BARKOTEX -

plovoucí vinyl Cherokee

Novinka v sortimentu vinylových dílců s plovoucí pokládkou a voděodolným jádrem.

BARKOTEX -

Looselay LONGBOARD

Novinka v sortimentu vinylových podlah Designflooring Longboard.

BARKOTEX -

Luxusní fototapety

Novinka v sortimentu tapet

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací >