Zobrazit kategorie produktů

Čistící zóny

Čistící zóny | Barkotex – kvalitní podlahy za dostupné ceny - Forbo Coral

Forbo Coral

Vstupní podlahové systémy Forbo Coral jsou nezbytným prvkem moderního designu budov.

Čistící zóny | Barkotex – kvalitní podlahy za dostupné ceny - Gradus

Gradus

Použitím efektivních čistících zón můžete snížit množství nečistot i vlhkosti až o 90%.

Čisticí zóny / rohože

Čistící zóny chrání Vaše podlahy. Ptáte se, jak dokáže venkovní rohož střežit Vaši vnitřní podlahovou krytinu? Vysvětlení je prosté. Výzkumy uvádí, že více než 90 % nečistot, které se dostanou do vnitřku budovy, bylo přineseno na podrážkách bot nebo na pláštích koleček. Pokud využijete kvalitních čistících zón, může se většina vlhkosti a suchých nečistot zachytit už u vchodu do budovy nebo do domu. Údržba podlahy bude znatelně jednodušší a podlahové krytiny se Vám za tuto péči odvděčí výrazně delší životností. Čistící zóny a rohože by měly být nezbytnou součástí všech druhů budov – klasických bytových domů, kanceláří i obchodů. Nároky na ně jsou vždy stejné – zachytit maximální možné množství vlhkosti a nečistot – liší se ale jejich vytížení. Jiné požadavky má rodinný dům, jiné pak klade oblíbené obchodní centrum. Čistící zóny a rohože musí odpovídat prostorám, které chrání, kvalitou i kvantitou. Kolik prostoru a investic čisticím rohožím věnujete, o tolik zvýšíte životnost vnitřních podlah a zároveň i zredukujete náklady na jejich údržbu. Vstupní podlahový systém by měl být dovedně navržen tak, aby zabránil vnesení vlhkosti a nečistot do budovy, čímž se rapidně prodlouží životnost interiérových podlahových krytin. Čištění, opravy a celková údržba budou méně časově i finančně nákladné a podlahy budou bezpečnější – sníží se totiž také riziko uklouznutí.

Zvolte správný druh

Ideální je, pokud čisticí prostor rozdělíte do dvou zón. V první zóně dojde k hrubému čištění, ve druhé k jemnému, tedy to, co se nezachytí na první rohoži, by mělo být zadrženo rohoží druhou. První zóna se postará o malé listy, větvičky, hrubý písek, textilní vlákna, vlasy nebo silniční prach, na druhou zbývají jemnější částečky nečistot a vlhkost. Pásma se mohou dělit také na venkovní a vnitřní.

Samotné rohože pak také dělíme na interiérové a exteriérové, rozřadit je můžeme i podle druhu použitého materiálu na pryžové, textilní nebo s hliníkovou konstrukcí. Samozřejmostí jsou i kombinace jednotlivých typů čisticích rohoží.

Výběru té pravé čisticí zóny věnujte náležitou pozornost – rohože jsou strážnými anděly dobré kondice Vašich podlah. Neváhejte a poraďte se s našimi specializovanými pracovníky, kteří Vám pomohou s volbou toho nejlepšího pro Váš interiér.

Musí se čisticí zóny čistit?

I čisticí zóny a čistící rohože vyžadují údržbu. Pokud se jejich čištění budete věnovat pravidelně, znatelně prodloužíte jejich životnost, uchováte jejich pěkný vzhled a zvýšíte jejich účinnost. Kobercovým rohožím čas od času dopřejte profesionální šamponování, které je dokonale zbaví nečistot a případných skvrn. Možnost a způsob údržby by měly být součástí rozhodování o finální volbě čisticích zón. Některé rohože se čistí snadněji a jsou proto vhodnější do extrémně vytížených budov.

Naše nabídka čisticích zón

Součástí našeho sortimentu jsou kvalitní čisticí zóny od firem Forbo Flooring a Gradus. Podlahový specialista Forbo Flooring poskytuje ta nejlepší řešení pro každý vstupní prostor. V naší nabídce najdete textilní čistící zóny Forbo Coral. Společnost Gradus vyrábí čisticí zóny pro vnitřní i vnější použití s rozdílnými stupni zátěže – od střední, po těžkou až velmi vysokou. V naší nabídce od Gradusu najdete jak čisticí koberce, tak pryžové rohože a rohože s hliníkovou konstrukcí.

BARKOTEX -

Luxusní tapety

Novinka v sortimentu - luxusní tapety od výrobců z Evropy a USA. K dodávce tapet také zajišťujeme odbornou montáž.

BARKOTEX -

Van Gogh

8 nových skladových dekorů v oblíbené kolekci vinylových podlah Designflooring Van Gogh.

BARKOTEX -

plovoucí vinyl Cherokee

Novinka v sortimentu vinylových dílců s plovoucí pokládkou a voděodolným jádrem.

BARKOTEX -

Looselay LONGBOARD

Novinka v sortimentu vinylových podlah Designflooring Longboard.

BARKOTEX -

Luxusní fototapety

Novinka v sortimentu tapet

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací >