Zobrazit kategorie produktů

Venkovní terasové rošty

Dřevěné terasy

Dřevěné terasy

Velmi oblíbený decking z odolných tropických dřevin pro venkovní použití.

Venkovní terasové rošty – dřevěné terasy

V této sekci našeho webu Vám nabízíme kvalitní dřevěné terasy, které pro Vás vybíráme od nejlepších dodavatelů a zaručujeme jejich špičkovou kvalitu. Venkovní terasy jsou u rodinných domů velmi oblíbené a ideálním materiálem na jejich stavbu je exotické dřevo, jež má ideální vlastnosti a pro terasu se nejlépe hodí. Dřevěná terasová prkna jsou vyrobena z vysoce odolných exotických dřevin Ipe a Merbau. V nabídce máme i sibiřský MODŘÍN. Terasová prkna dodáváme v různých rozměrech, tloušťkách i šířkách. Jejich povrch je hladký bez třísek a je tak bezpečný i pro chůzi naboso. Vybrat si můžete prkna jak hladká tak drážkovaná. Využít je lze pro vlhké prostory jak v exteriéru tak i interiéru. Pokládka terasových prken se provádí pomocí rektifikačních terčů. Tato metoda je nejen velmi snadná, ale i rychlá a není při ní nutné vyrovnávat podkladovou bázi. Rektifikační terče můžete snadno výškově regulovat a lze u nich nastavit i jejich sklon (pro odtékání vody). Jejich součástí jsou mezerníky, jež určují mezery mezi jednotlivými dřevěnými prkny. Pro vyspárování a odvod vody se pak používají speciální podpůrné hranoly. Dřevěná terasy z exotických dřevin instalované na rektifikační terče jsou krásným a komfortním řešením, které Vám bude přinášet radost a požitek po dlouhá léta.

Nabídka dekorů dřevěných teras

V naší nabídce dekorů si můžete vybrat ze tří vysoce kvalitních exotických dřevin – Ipe, Merbau a Modřín sibiřský. Rozdíl mezi nimi je především v jejich vzhledu, pokud jde o kvalitu, tak ve všech případech se jedná o odolné a pevné materiály, které jsou pro stavbu venkovní dřevěné terasy ideální.

Ipe – tomuto druhu dřeva, které pochází až z jižní Ameriky, se říká také Brazilský ořech. Ipe je tvrdé dřevo s krásnou kresbou a dlouhou trvanlivostí a díky svým vlastnostem je to jeden z nejoblíbenějších materiálů pro stavbu dřevěných teras na světě.

Merbau – tato vysoce odolná a trvanlivá dřevina obsahuje velké množství olejnatých pryskyřic a má perfektní fyzikálně mechanické vlastnosti. Merbau je pevný a stabilní typ dřeva a patří ve své kategorii mezi nejkvalitnější. Pokud si jej vyberete pro Vaši novou terasu, rozhodně neuděláte chybu.

Modřín sibiřský – přirozeně odolná jehličnatá dřevina s mimořádně vysokým obsahem pryskyřice a s nadstandardní hustotou. Většinou mívá husté letokruhy a díky své přirozené odolnosti je vhodným materiálem pro stavbu venkovní terasy.

Stavba dřevěné terasy

Asi nejjednodušším způsobem instalace zahradní terasy je její pokládka na rektifikační terče. Tato metoda je nejen velmi snadná, ale i rychlá a není při ní nutné vyrovnávat podkladovou bázi. Rektifikační terče můžete snadno výškově regulovat a lze u nich nastavit i jejich sklon (pro odtékání vody). Jejich součástí jsou mezerníky, jež určují mezery mezi jednotlivými dřevěnými prkny. Pro vyspárování a odvod vody se pak používají speciální podpůrné hranoly.

Samotné rektifikační terče jsou zhotoveny z recyklovatelných materiálů, jako je např. polypropylen. Kromě toho, že jsou ekologické, je jejich předností i vysoká odolnost. Alternativou jsou pak terče z gumového materiálu, které mají schopnost dilatace a jsou hodně pružné.

Největší přednosti dřevěných teras

Dřevěné terasy mají spoustu výhod, díky kterým jsou stále oblíbenější, a ke svému domu si je pořizuje čím dál více lidí. K jejich hlavním výhodám patří:

  • krásný přírodní vzhled
  • jednoduchá montáž (pomocí rektifikačních terčů)
  • vysoká odolnost a dlouhá trvanlivost dřeva
  • nenáročná údržba
  • dřevo není nutné povrchově upravovat, ovšem pro udržení přirozené barvy se doporučuje použití olejů

Pro lepší představu o tom, jak naše dřevěné terasy vypadají, se můžete podívat do následující fotogalerie, kde jsou ukázky hotových teras a také fotky rektifikačních terčů, jež se při montáži terasy používají. Budete -li mít o realizaci dřevěné terasy zájem, můžete nás kdykoliv kontaktovat, ať už telefonicky, e-mailem nebo osobně na některé z našich prodejen.

BARKOTEX -

Luxusní tapety

Novinka v sortimentu - luxusní tapety od výrobců z Evropy a USA. K dodávce tapet také zajišťujeme odbornou montáž.

BARKOTEX -

Van Gogh

8 nových skladových dekorů v oblíbené kolekci vinylových podlah Designflooring Van Gogh.

BARKOTEX -

plovoucí vinyl Cherokee

Novinka v sortimentu vinylových dílců s plovoucí pokládkou a voděodolným jádrem.

BARKOTEX -

Looselay LONGBOARD

Novinka v sortimentu vinylových podlah Designflooring Longboard.

BARKOTEX -

Luxusní fototapety

Novinka v sortimentu tapet

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací >